22 Ekim 2008 Çarşamba

ANNEMİN KELEPÇELİ KOL SAATİ

1974 yılının başlarıydı. Ora okul 2. Sınıf talebesiydim. O yıllarda öğrenciler son derece sade, gösterişten uzak durmaya özen gösterirlerdi . Tek aksesuarları; kol saatleriydi. O da 55 kişilik bir sınıfın ancak yarısının sahip olduğu bir ayrıcalıktı.

Ben de saatim olsun istedim , anneme bu isteğimi söyleyince; o da bana kendisinin kelepçeli kol saatini verdi. O yıllarda bayan kol saatlerinin küçük kadranlıları moda idi. Erkek saatlerinde ise gösterişten çok amaca hizmet etmesi aranırdı. Doğru çalışsın, yeterdi.

Günümüzde ise, kol saatleri öyle değişim gösterdi ki; birçok ünlü marka, saat modasını yarattı. Artık gece takılan saatler ayrı, gündüz kullanılanlar ayrı, spor yaparken ayrı günlük kullanımda ayrı saatler kullanılıyor. Bana göre bu sanki ayakkabı gibi, yaptığınız işe bulunduğunuz mekana kıyafetinizin rengine ve neredeyse mevsimlere göre başka başka saatler kullanılıyor.

Özgün bir aksesuar. Benim favorim D&G taşlı bayan kol saatleri, kadranı açık renk olanlar daha çok hoşuma gidiyor, gündüz de kullanılabilmesi açısından kıyafeti tamamlayıcı kolunuza takın ve çıkın kolunuza başka bir şey takmaya gerek var mı? Hem işlevsel hem şık ve güncel. Bana göre bilezik takmaktan daha keyifli. Değişim tabii ki de bayan kol saatleriyle sınırlı değil. Erkek kol saatleri de en az bizim saatlerimiz kadar bol çeşitli ve farklı kullanım özelliklerine sahip. Spor, klasik ve fonksiyonel modeller arasından ihtiyaca göre seçim yapmak mümkün.

İnternet üzerinden bilinen markaların şık saatlerini orijinal olarak satan www.saatler.com bol saat çeşitleri ve değişik taksit seçenekleri kolaylığı açısından size en çok tavsiye edebileceğimiz online satış maşazalarından bir tanesi. Mağaza fiyatlarından çok daha makul fiyatlara bu siteden alışveriş yapmak varken, nereden daha ucuza bulabilirim diye gezip yorulmanıza da gerek yok, çünkü zaten Türkiye'nin her yerine en geç 5 iş günü içinde siparişiniz teslim ediliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder